Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Denizli'de başladı.

Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Denizli Hasan Güngör Spor Salonunda başladı.


Federasyonumuz 2013 yılı faaliyetlerinden olan Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Denizli Hasan Güngör Spor Salonunda Başladı.

Şampiyonaya 24 ilden 161 erkek ve 58 bayan olmak üzere toplam 219 sporcu katılıyor. Dün Denizli Pamukkake' de Grand Sevgi Otelinde yapılan teknik toplantı ile başlayan şampiyonada bugün bayanlar 48 kg, 53 kg, 58 kg ve 63 kg ile erkekler 56 kg ve 62 kg müsabakaları yapıldı. 

Şampiyonanın ikinci gününde yapılan açılış seremonisine Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar, As Başkanımız Murat Kalkanlı, Yönetim Kurulu Üyemiz Ümit Durak, Spor Genel Müdürlüğü müfettişlerimizden Ayhan Çalışkan, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet İbanoğlu, Telekom Müdürümüz Osman Karataş, Meteroloji Müdürümüz Oğuz Ali Avcı, Genel Sekreterimiz Mehmet Zeki Öztürk katıldılar.

Açılış seremonisinde bir konuşma yapan Halter federasyon başkanımız Tamer Taşpınar, '' Halterde temiz bir sayfa açtıklarını bundan sonra iyi bir alt yapı oluşturarak el birliği ile halteri olması gereken yere taşıyacaklarını söyledi. Federasyon Başkanımız Taşpınar, Akdeniz oyunlarına sıkı ve iddialı bir şekilde hazırlandıklarını ülkemize bu şampiyonada önemli başarılar kazandıracaklarına inandığını belirtti.

Açılış seremonisine Denizli belediyesi bando takımı renk katarken, aralarında halterci gençlerinde bulunduğu Anafartalar Lisesi Halk Oyunları ekibi de güzel bir gösteri ile izleyenleri büyülediler.

İlk gün bayanlar sonuçları için TIKLAYINIZ...

İlk gün erkekler sonuçları için TIKLAYINIZ...