Tunus ile 2. Dostluk Turnuvamız Yapıldı.

Tunus ile 2. Dostluk Turnuvası 29 Ocak 2014 tarihinde Ankara' da Arif Nusret SAY halter salonunda yapıldı.


Tunus'la  Dostuz...

Kardeş ülkemiz Tunus' la ikili ilişkiler kapsamında düzenlemiş olduğumuz 2. Dostluk Turnuvamız 29 Ocak 2014 tarihinde Ankara' da Arif Nusret SAY halter salonunda yapıldı.

Halter Dostluk Turnuvası’ nın ikincisinde Genç sporculardan kurulu milli takımımız Tunuslu ağabeyleri ile yarıştı.

Türkiye’de kampta bulunan Tunus Milli Takımı ile yapılan turnuvanın çok faydalı geçtiğine dikkat çeken Teknik Kurul Başkanı Mehmet Yılmaz, şunları söyledi:

“Genç oyuncularımızın performansını görme fırsatı bulduk. Antrenman ile podyumun psikolojisi farklı oluyor. Tunus ile iyi bir dostluğumuz var. Bilgi paylaşımı noktasında görüş alış verişinde bulunuyoruz. Bu tür ikili kampların sayısını arttırmak amacındayız. Ulusal ve uluslar arası faaliyet programı izin verdiği sürece başka ülkeler ile de ikili kamplar yapmak istiyoruz.”

Nisan ayında İsrail’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nın ardından millilerimiz ara vermeyecek. Genç sporcuların da aralarında olacağı milli takımımız, Mayıs’ta Tunus’a gidecek ve kampa girecek.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve takımlarımıza kupaları As Başkanımız Murat Kalkanlı, yönetim kurulu üyemiz Mevlüt Ataseven ve Genel Sekreterimiz Mehmet Zeki Öztürk tarafından verildi.
Müsabaka Sonuçları